Славия и Спартак Варна играят при 0:1 в първи мач от

...

НА ЖИВО: Славия - Спартак Вн 0:1, гол на Баланюк

Славия и Спартак Варна играят при 0:1 в първи мач от днешната стратегия на efbet Лига. Двубоят в столичния квартал „ Овча купел ” може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим срещата онлайн минута по минута. В 45-ата минута Денис Баланюк откри резултата.

Двубоят стартира с напън на домакините, само че пред вратата на Иван Дичевски не се случи нищо забавно. В 17-ата минута " соколите " проведоха рискова офанзива. Здравко Димитров проби отляво, навлезе във вътрешността и подаде към Ивей Ромееш. Панамецът насочи удар, който бранител на домакините мазета.

В 20-ата минута Иван Минчев получи удар от Ромееш, който беше блъснат от Людовик Соарес, заради което трябваше да бъде сменен от Кристиян Стоянов. Две минути по-късно Крис Добрев получи травма в наказателното поле на гостите и също трябваше да бъде сменен наложително. На неговото място се появи Ахмед Ахмедов.

Секунди по-късно гостите проведоха многоходова офанзива. Ивайло Климентов навлезе в наказателното поле отдясно и опита остро центриране, а Вуцов мазета над гредата. Малко по-късно Ахмедов съумя да избие топката от краката на Румен Руменов пред наказателното поле на Спартак. Соарес овладя и насочи мощен шут, който Иван Дичевски избави.

В 38-ата минута Тони Тасев направи непростителен пропуск. Стоев проби отдясно и откри Галин Иванов на дузпата. Опитният футболист насочи удар, който Дичевски съумя да избие. Топката се озова в Тасев, който от няколко метра стреля над опразнената врата. В 42-ата минута гостите проведоха контраофанзива, която приключи с удар на Климентов от далечна отдалеченост. Топката обаче не заплаши вратата на Вуцов.

В 45-ата минута Спартак нанесе своя удар. Здравко Димитров смъкна топката за Румен Руменов пред наказателното поле. Халфът опита удар, само че не откри добре кълбото, а това изведе Денис Баланюк самичък против Вуцов. Нападателят опита удар, който беше блокиран от вратаря, само че при добавката украинецът прати топката зад голлинията за 0:1.

Славия - Спартак Варна 0:1

0:1 Денис Баланюк (45)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 33. Галин Иванов /к/, 73. Иван Минчев (23 - 71. Кристиян Стоянов), 8. Емил Стоев, 11. Кристиан Добрев (23 - 9. Ахмед Ахмедов), 88. Тони Тасев

Резерви: 1. Георги Петков, 9. Ахмед Ахмедов, 77. Георги Вълчев, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 55. Константин Чешмеджиев, 71. Кристиян Стоянов

Треньор: Златомир Загорчич

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски /к/, 9. Мехмед Сабри, 25. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 6. Емануел Моура, 2. Велислав Боев, 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов, 33. Здравко Димитров, 14. Ивей Ромееш, 27. Денис Баланюк

Резерви: 1. Стефан Петков, 17. Цветан Илиев, 23. Проспер Менди, 10. Янчо Андреев, 45. Даниел Начев, 47. Родни Антуи, 7. Георги Бабалиев

Треньор: Тодор Киселичков

Съдия: Ивелин Занев

Стадион: " Александър Шаламанов "